صرفه جویی انرژی با بهینه سازی سوخت

پنجشنبه, ۲۱ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
به گزارش تاسیسات آنلاین به نقل از سازمان بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از اتومبیل شخصی ممکن است نسبت به استفاده از مترو یا اتوبوس راحت تر به نظر برسد، اما واقعیت این است که شهرها بطور فزاینده ای با وسایل نقلیه اشباع شده اند و پیامدهای این امر فراتر از ترافیکهای بوجود آمده است: مصرف انرژی، سروصدای بالا و مشکلات پارک کردن خودروها.

 

آیا شما با اتومبیل به همه جا می روید؟ یا اینکه متعهد به استفاده از وسیله حمل و نقل کارآمدتری می باشید؟ اگر پاسخ شما به سوال دوم مثبت است، عالی است! اما اگر هنوز به حمل و نقل سبز نپیوسته اید، احتمالا اکنون زمان آن است. شما می توانید!

 

یک راه حل خوب برای رفتن به اطراف و اکناف با استفاده از یک روش پایدارتر، انتخاب یک اتومبیل هیبریدی است. 
اتومبیل ها در پارکینگ!

 

استفاده از اتومبیل شخصی ممکن است نسبت به استفاده از مترو یا اتوبوس راحت تر به نظر برسد، اما واقعیت این است که شهرها بطور فزاینده ای با وسایل نقلیه اشباع شده اند و پیامدهای این امر فراتر از ترافیکهای بوجود آمده است: مصرف انرژی، سروصدای بالا و مشکلات پارک کردن خودروها.

 

اما اگر هنوز تصور انجام این کار برای شما مشکل است، هرگاه که استطاعت دارید، برروی یک وسیله نقلیه پایدارتر سرمایه گذاری نمائید.

 

هر روز گزینه های بیشتر و بیشتری درحال ظهور هستند: خودروهای هیبریدی، خودروهای برقی، خودروهائی که از سوخت زیستی و یا آنها که از گاز طبیعی استفاده می کنند.

 

مقصود این نیست که شما خودرو و یا موتورسیکلت خود را در تمام عمر در پارکینگ خود پارک نموده و به کل فراموشش کنید، بلکه نیت این است که در هر جا که امکانش وجود دارد از استفاده آن خودداری نمائید تا به سلامت زمین کمک کنید.

 

به یک طرفدار حمل و نقل عمومی تبدیل شوید

چرا؟ این نوع حمل و نقل برای سفرهای کوتاه ایده آل است، به این ترتیب تقریبا همیشه از ترافیک و مسدود شدن خیابان ها جلوگیری می شود، این عمل، یک کار اقتصادی است و شما می توانید با گشتن، گشتن و گشتن بدنبال مکانی برای پارک خودروی شخصی خود خداحافظی کنید. ضمن اینکه شما به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای که عامل اصلی گرم شدن کره زمین بوده و مشکلات زیادی ایجاد می کنند، نیز کمک خواهید نمود. 

 

 

دوچرخه های خود را بیرون بیاورید

دوچرخه ها بغیر از کمک به کاهش مصرف انرژی وآلودگی محیط زیست، ما را تندرست و سالم نگه می دارند!

اگر دوچرخه ندارید، از مزیت سیستمهای کرایه دوچرخه عمومی که توسط شهرداری ها در بسیاری از شهرها به اجرا در آمده است، استفاده نمائید. بیایید به لذت دوران کودکی برگردیم، بیایید دوچرخه سواری کنیم.

آیا می دانستید ...؟

کشور اسپانیا چهارمین کشور در جهان است که تعداد اتومبیلهای بیشتری به ازای هریک از ساکنین خود دارد. 

منبع: 
تاسیسات نیوز
برچسب ها: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: