اجبار نصب موتورخانه مرکزی در ساختمان‌ها + عکس

شنبه, ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
عضو کمیته تخصصی تاسیسات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: به منظور تامین ایمنی و آسایش مردم، نصب و استفاده از سیستم موتورخانه مرکزی در ساختمان‌های بیش از ۱۰ واحد اجباری است.

علی غضنفری با اشاره به این‌که ساختمان‌های بیش از ۱۰ واحد، جزو ساختمان‌های عمومی تلقی می شوند و استفاده از پکیج و بخاری در این ساختمان‌ها ممنوع است، اظهار کرد: در صورتی می توان از پکیج و بخاری در واحدهای ساختمانی استفاده کرد که امکان تهویه هوا در این ساختمان ها وجود داشته باشد. وی تصریح کرد: با اجباری شدن استفاده از پنجره های دو جداره در ساختمان، امکان تامین و تهویه هوا برای بخاری و پکیج وجود ندارد. به همین منظور در ساختمان‌های بیش از ۱۰ واحد، استفاده از سیستم موتورخانه مرکزی اجباری شده است.

این کارشناس ساختمان، کاهش میزان لوله کشی در ساختمان، تجمیع دودکش‌های ساختمان و رعایت موارد ایمنی و بهداشت را از مزایای سیستم موتورخانه مرکزی عنوان کرد و گفت: در سیستم موتورخانه مرکزی، امکان تنظیم دمای ساختمان به صورت هوشمند وجود دارد و سیستم موتورخانه با در نظر گرفتن دمای محیط، دمای ساختمان را تنظیم می کند.

غضنفری افزود: با وجود این‌که تعبیه سیستم موتورخانه مرکزی در ساختمان‌های بیش از ۱۰ واحد اجباری است، اما شاهد هستیم که برخی مالکین ساختمان‌ها به خاطر تفکیک کنتور واحدهای ساختمانی، تمایلی به استفاده از سیستم موتورخانه مرکزی ندارند. وی با اشاره به این‌که تامین آسایش و بهداشت از ملزومات ساخت ساختمان است، خاطر نشان کرد: استفاده از سیستم موتورخانه مرکزی، ایمنی و بهداشت ساختمان‌ها را افزایش خواهد داد.

منبع: 
شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: