کاهش مصرف برق با کولرهای خورشیدی

شنبه, ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
کولرهای خورشیدی که برودت آن مشابه کولرهای گازی است،انرژی خود رابه صورت ترکیبی ازخورشید و برق دریافت ...

مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) از ورود کولرهای خورشیدی به بازار کشور درآینده نزدیک خبر داد و گفت: کولرهای خورشیدی که برودت آن مشابه کولرهای گازی است، انرژی خود رابه صورت ترکیبی ازخورشید و برق دریافت می کند و در مقایسه با کولرهای گازی ۳۰تا ۳۵ درصد مصرف برق را کاهش می دهد. 
"مجید صالحی" گفت: با استفاده از کولرهای خورشیدی می توان ضمن برآوردن نیاز مصرف منازل، اداره ها و ..، به میزان قابل توجهی در مصرف برق صرفه جویی کرد. وی مشکل عمده صنعت برق کشور را در زمان حاضر انتقال پیک بار از ساعت های شب به روز دانست و افزود: استفاده بالای مشترکان از وسایل برودتی نظیر کولرهای گازی پنل دار باعث شده است تا پیک مصرف برق از شب به روز منتقل شده و میزان مصرف برق در زمان پیک روز از پیک شب پیشی بگیرد. 
 مدیرعامل سابا با بیان اینکه استفاده غیرضروری و بیش از حد و بدون برنامه بعضی مشترکان پرمصرف از وسایل برودتی باعث ایجاد اختلال در سامانه های برقی و مشکلات عمده در صنعت برق کشور می شود، اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته بر روی کولرهای خورشیدی که انرژی خود را به صورت ترکیبی از خورشید و برق کسب می کنند، این کولرها در آینده نزدیک برای استفاده در مکان های مختلف وارد بازار می شود. 
صالحی افزود: در زمان حاضر از این نوع کولر به صورت آزمایشی در مناطق مرطوب و خشک کشور استفاده می شود و در صورت موفقیت در عملکرد، این کولرها وارد بازار خواهند شد. 

منبع: 
شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: