سرمایش ورزشگاههای قطر با ابرهای مصنوعی

شنبه, ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
دانشکده مهندسی دانشگاه قطر برای کاهش دمای ورزشگاههای این کشور در جریان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ ، ایجاد ابرهای خنک کننده مصنوعی بر فراز ورزشگاههای این کشور را پیشنهاد کرده است.

طرح دانشکده مهندسی دانشگاه قطر، ایده جسورانه برای کاهش دمای ورزشگاههای این کشور و جلوگیری از تابش اشعه خورشید بر بازیکنان و تماشاگران است. بر اساس این گزارش، مسوولان دانشکده مهندسی دانشگاه قطر گفتند: براساس این طرح، ابرهای خنک کننده صنعتی که دارای چهار پروانه متحرک برای تهویه و خنک کردن هوا می باشند بر روی فضای ورزشگاه قرار می گیرند.

طراحان این ابرهای خنک کننده مصنوعی می گویند، برپشت این وسایل، تجهیزاتی نصب می شود که می توانند انرژی خود را برای به حرکت در آوردن پروانه های خنک کننده و شارژ باطری های موجود در آنها از نور خورشید تامین کنند. قطر در حال بررسی چگونگی کاهش هوای ورزشگاههای این کشور برای میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ است که در فصل تابستان برگزار می شود و هوای این کشور به بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد می رسد.

قطر در تلاش است تا برای کاهش دمای هوای ورزشگاههای خود از تکنولوژی صنعتی برای کاهش دمای هوای ورزشگاههای محل مسابقات و تمرین تیم ها همچنین خنک کردن سکوهای ورزشگاهها استفاده کند. مسوولان قطری می گویند، درجه هوای ورزشگاههای این کشور را برای میزبانی مطلوب مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ را به ۲۷ درجه سانتیگراد کاهش خواهند و شرایط خوبی را برای بازیکنان و تماشاگران شرکت کننده در این مسابقات فراهم می کنند.

منبع: 
شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: