کاهش مصرف گاز با سیستم حس‌گر موتورخانه‌

شنبه, ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: مجهز کردن موتورخانه‌ها با سیستم‌های حس‌گر نیز مصرف گاز را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

ولی‌الله دینی درباره آمادگی این شرکت برای تامین گاز مشترکان در تمام فصول سال اظهار داشت: از جمله موارد موکد مورد نظر، تامین گاز مستمر برای بخش‌های مصرفی در سطح استان است. وی تصریح کرد: این امر در دستور کار این شرکت قرار دارد ضمن آنکه با همراهی و همکاری بی‌دریغ مردم شریف استان، آمارها پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از روند کاهش مصرف و توجه بیش از پیش به مصرف منطقی گاز حکایت دارد. دینی که در حاشیه جلسه با روسای ستادی این شرکت سخن می‌گفت، اظهار امیدواری کرد پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در بخش انرژی، این کاهش مصرف در بخش گاز بتواند تا ۳۰ درصد نیز به دست آید. 
مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: سرانه مصارف گاز در کشور ما به میزان کل اروپا و سه برابر نرم جهانی است که بنابر آن دستیابی به این هدف با به کارگیری روش‌های مصرف بهینه و صرفه‌جویی قابل حصول است. وی همچنین اظهار داشت: استفاده از شیرهای ترمودینامیک، مصرف گاز را تا ۱۵ درصد، اجرای مفاد مبحث ۱۹ ساختمان، مصرف انرژی را تا ۲۵ درصد و مجهز کردن موتورخانه‌ها با سیستم‌های حس‌گر نیز مصرف گاز را تا ۳۰ درصد کاهش میدهد. 
استان آذربایجان شرقی دارای ۵۸ شهر و ۲ هزار و ۷۵۱ روستاست که در سایه همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت گاز استان، از این تعداد ۵۶ شهر و ۸۲۱ روستا با شبکه‌گذاری به طول حدود ۱۲ هزار کیلومتر گازدار شده و تاکنون تعداد یک‌میلیون و ۱۵ هزار و ۸۴۹ واحد این استان زیرپوشش گاز قرار گرفته‌اند.

منبع: 
شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: