توصیه شرکت گاز به استفاده از پکیج به جای موتورخانه

شنبه, ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و افزایش قیمت گاز‌بهای پرداختی، شرکت ملی گاز برای شفاف شدن گازبهای پرداختی واحدهای مسکونی مجتمع‌هایی که کنتور گاز واحدی داشتند، پیشنهاد جداسازی کنتور‌های گاز را داد؛ اما در این میان هستند مجتمع‌هایی که فضایی لازم برای نصب چندین کنتور را ندارند.

مصطفی کشکولی معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز، به واحدهای مسکونی که امکان جداسازی کنتور گاز خود را به دلیل فضای نصب چندین کنتور ندارند، توصیه کرد که به جای استفاده از شوفاژ‌های قدیمی، از پکیج استفاده کنند تا این گونه مصرف گازبهای پرداختی آن‌ها کاهش یابد.

به گفته وی در صورتی که امکان استفاده از پکیج وجود ندارد، بهتر است که شوفاژ‌ها را نوسازی، عایق و مرتبا سرویس کرد تا میزان گاز مصرفی کاهش یابد. وی با تاکید بر این که شرکت ملی گاز در صورت تقاضای هر مجتمع مسکونی مبنی بر جداسازی کنتور گاز، موظف به انجام این کار است، گفت: البته برای مجتمع‌های مسکونی که فضای برای نصب چندین کنتور را ندارند، نمی‌شود کاری انجام داد.

کشکولی با اشاره به این که تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار کنتور گاز جداسازی شده‌ است، در مورد قیمت جداسازی کنتورهای گاز توضیح داد: شرکت ملی گاز ضمن این‌که کنتورهای بزرگ مجتمع‌ها را خریداری می‌کند، به ازای هر کنتوری که نصب می‌کند، مبلغی را از هر واحد مسکونی می‌گیرد که متوسط قیمت این کنتور‌ها ۴۰هزار تومان است.

منبع: 
شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: