تکمیل فاز اول و دوم تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور

چهارشنبه, ۱۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۵
سومین جلسه تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور با حضور مدیران پژوهشی سازمان‌های دریایی برگزار شد.

 

به گزارش تاسیسات آنلاین، در این جلسه دکتر محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی ضمن تاکید بر ضرورت تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی گفت: نقشه راهی جامع و یکپارچه در حوزه دریا، اولویت‌های فناورانه را مشخص می‌کند و طبیعتا می توان تخصیص منابع و برنامه ریزی‌ها را بر مبنای این اولویت‌ها انجام داد.

 

وی همچنین تاکید کرد: تهیه یک نقشه راه فناوری جامع و یکپارچه، همکاری و حضور فعال همه سازمان های مرتبط را می طلبد و هرچه ارگان‌های ذیربط در این زمینه همکاری بیشتری با ستاد داشته باشند، نقشه راه نهایی از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

وی ادامه داد: حمایت ها از طرح‌ها و پروژه‌های فناورانه در حوزه دریا و تخصیص منابع لازم از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر مبنای نقشه راه فناوری های دریایی صورت می گیرد، بنابراین اولویت های فناوری معرفی شده توسط سازمان ها بایستی در مراحل بعد به تایید خبرگان معرفی شده از طرف سازمان ها برسد تا نقشه راه نهایی از جامعیت کافی برخوردار باشد.

 

در ادامه این جلسه سیف از تکمیل فازهای اول و دوم طرح تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی خبر داد و گزارشی از فعالیت های انجام شده در راستای تکمیل این دو فاز و همچنین معرفی فازهای بعدی ارائه کرد.

 

شایان ذکر است، فاز دوم تدوین نقشه راه فناوری های دریایی کشور شامل دریافت اطلاعات مورد نیاز و اولویت های فناوری سازمان های دریایی و همچنین دسته بندی این فناوری ها بوده است.

 

در پایان این جلسه، سیف با تشریح برنامه های آتی ستاد در زمینه تدوین نقشه راه فناوری های دریایی از شروع فاز سوم این طرح خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تلاش دبیرخانه ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و همچنین همکاری سازمان های دریایی، نسخه اولیه این نقشه راه هرچه سریع تر تهیه و ارائه شود.

 

در این جلسه دکتر پروین فرشچی، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر تورج ولی نسب، مدیرگروه ذخایر خلیج فارس و دریای عمان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی، کاپیتان محمد رشدی رییس پروژه‌های طراحی و ساخت شرکت ملی نفتکش، دکتر سلطانپور مدیرکل آبنگاری و امور جزر سازمان نقشه برداری کل کشور و تعداد دیگری از مدیران سازمان های مرتبط با صنایع دریایی حضور داشتند.

منبع: 
ایسنا

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: