کاهش ۲۱ درصدی مصرف انرژی با انجام صحیح معاینه فنی موتورخانه ها

دوشنبه, ۲۸ مهر, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۵
انجام صحیح معاینه فنی موتورخانه موجب کاهش ۲۱ درصدی مصرف سوخت و کاهش ۹۵ درصدی تولید گاز منوکسید کربن در ساختمان‌ می‌شود.

 

به گزارش تاسیسات آنلاین، کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و مبانی معاینه فنی موتورخانه و راهکارهای کاهش مصرف و انتشار آلاینده ها با حضور مدیران واحدهای محیط زیست و مسئولین تاسیسات مناطق ۲۲ گانه شهردار‌ی تهران و شرکت های مجاز به انجام معاینه فنی در مجموعه شهرداری برگزار شد.

 

در این نشست دکتر علی محمد شاعری رئیس ستاد محیط‌زیست و توسعه پایدار ‌شهردار‌ی ‌تهران با اشاره به اینکه بخش ساختمان حدود ۴۰ درصد مصرف انرژی را به خود اختصاص داده و حدود ۳۰ درصد آلایندگی شهر تهران مربوط به منابع ثابت است ، دلایل عمده این وضعیت را عدم رعایت استانداردهای آلایندگی و اصول فنی در طراحی، انتخاب تجهیزات، نصب و راه‌انداری، بهره‌برداری، راهبری و نگهداشت و عدم بازرسی و نظارت کافی برشمرد.

 

شاعری در ادامه با اشاره به اینکه مهمترین معضل کنونی شهر تهران ‌آلودگی هوا است و شاید هیچ عاملی به اندازه‌‌ی هوا در سلامت، بهداشت و کیفیت زندگی ‌شهروندان تاثیر گذار نیست تاکید کرد: با رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی قطعا در کاهش آلودگی هوا نقش بسیار مهمی ایفا می کنیم.

 

وی در ادامه افزود: با توجه به فراوانی و ارزان بودن حامل های انرژی و عدم رعایت استانداردهای مصرف بیش از ۱۰ برابر کشورهای دیگر انرژی در کشور مصرف می‌شود و شدت مصرف نیز ۴ برابر میزان جهانی است.

 

شاعری با تاکید بر اینکه حدود ۷۰ درصد از آلودگی هوای تهران مربوط به منابع متحرک است و ۳۰ درصد ناشی از منابع ثابت است، خاطر نشان کرد: این ۳۰ درصد عمدتاً به علت تنظیم نبودن سیستم های گرمایشی و سرمایشی در موتورخانه های اماکن مسکونی، اداری و تجاری و صنعتی و با تجهیزات غیر استاندارد که متاسفانه بعد از راه اندازی این سیستم ها آموزشهای لازم جهت کنترل و نظارت دقیق ارائه نمی‌شود.

 

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه با اشاره به اینکه رعایت استاندرادها متاسفانه در کشور جدی گرفته نمی‌شود خاطر نشان کرد: ما نیز در این زمینه باید به جایی برسیم که با رعایت دقیق استانداردهای لازم و تغییر رفتارها، به بهبود شاخص های محیط زیست شهری نایل شویم.

منبع: 
تاسیسات نیوز

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: