توسعه صنایع دریایی تنها راه تحقق بند دهم سیاست‌های کلی جمعیت است

دوشنبه, ۳۱ شهريور, ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۰
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: توسعه صنایع دریایی در سواحل جنوبی کشور تنها راه تحقق بند دهم سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت است.

 

 

به گزارش تاسیسات آنلاین، دکتر محمدسعید سیف، دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی با اشاره به بند دهم سیاست‌های کلی نظام اظهار کرد: در بند دهم سیاست‌های کلی نظام در خصوص جمعیت بر حفظ و جذب جمعیت در روستاها و مناطق مرزی و کم تراکم و ایجاد مراکز جدید جمعیتی به‌ ویژه در جزایر و سواحل خلیج فارس و دریای عمان از طریق توسعه شبکه‌های زیربنایی، حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری و ایجاد فضای کسب و کار با درآمد کافی تاکید شده است که تحقق این امر با توسعه صنایع دریایی به خوبی امکان پذیر است.

 

وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم بخش صنایع دریایی در اقتصاد کشور تاکید کرد: در صورت حمایت مسؤولین و اختصاص اعتبارات لازم صنایع دریایی بویژه در بخش‌های شیلات، کشتی سازی و فراساحل می‏‌توانند شهرهای ساحل جنوب کشور را به سمت توسعه و تحول بی نظیری پیش ببرند.

 

سیف با اشاره به تشکیل ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این ستاد گامی در راستای توسعه صنایع دریایی در کشورمان است که نشان دهنده اراده مجموعه نظام در استفاده بهینه از ظرفیت های بخش دریایی است.

 

منبع: 
ایسنا

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا متن زیر را وارد کنید: