قوانین و مقررات

برای عضویت در تاسیسات آنلاین، لطفا قوانین استفاده از آن را به‌ دقت مطالعه فرمایید. توجه نمائید که آغاز عضویت و شروع استفاده شما از این وب‌ سایت، به منزله خواندن و موافقت شما با قوانین اعلام ‌شده برای استفاده از آن میباشد.
بخش اول -  قوانین کلی
این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. از درج هر گونه مطلب که بر اساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران، مشمول عنوان جرم شود پرهیز شود.
درج هر گونه مطلب که بر خلاف عفت عمومی، هنجارهای متعارف جامعه، قوانین جاری کشور باشد ممنوع است. ضمنا هر نوع اهانت به مقدسات دینی ادیان قانونی یاد شده در قانون اساسی، ارسال مطالب سیاسی، توهین یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی تابع کشور جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.
لینک دادن به موسیقی‏ها و فیلم‏های غیرمجاز و تبلیغ برای روش‏های ناسالم کسب درآمد از طریق اینترنت ( سیستم های هرمی، خرید ترافیک و ... ) و فیلتر شکن ها تخلف محسوب می‏گردد.
کاربران موظفند طبق قوانین تاسیسات آنلاین و قوانین جرائم رایانه ای فعالیت نموده و مدیران را از هرگونه مطلب خلاف قوانین مطلع نمایند.
بخش دوم- اطلاعات کاربری
تمامی کاربران می بایست به هنگام ثبت نام در سایت، کلمات مناسبی به عنوان نام کاربری خود انتخاب نمایند. استفاده از کلمات رکیک، نام های سیاسی، افراد مشهور و ... ممنوع می باشد.
ساخت بیش از یک شناسه کاربری در سایت ممنوع است.
تمامی اعضا  باید توجه کافی را برای نگه داری از کلمه عبور (password) خود داشته باشند.
بخش سوم - زبان فارسی
تاسیسات آنلاین یک سایت فارسی زبان است، بنابراین کلیه مطالبی که در سایت مطرح می شوند باید به زبان فارسی نوشته شوند، مگر مطالبی که از یک منبع خارجی که به زبان دیگری است نقل قول شود. ارسال مطالب به زبان ساختگی Fingilish فینگلیش (متونی که در آنها عبارات فارسی با کاراکترهای انگلیسی نوشته می شوند – برای مثال عبارت "سلام" به صورت "salam" نوشته می شود ) نیز اکیداً ممنوع است.
 
بخش چهارم مسوولیت ها
سوء استفاده از امکانات سایت جهت کسب منافع شخصی یا گروهی خلاف قوانین سایت تلقی می‏گردد.
مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران سایت به عهده خود ایشان بوده و نمایش مطالب هر عضو در سایت به معنای تایید آن نیست. علیرغم اینکه مدیریت سایت نیز می تواند نظرات و نوشته ها را  ویرایش ، حذف و تایید کند  وظیفه اصلی  این کار بر عهده خود عضو می باشد.
لینک یا آدرس وب سایت های معرفی شده، صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد. وب سایت تاسیسات آنلاین مسئولیتی در قبال محتوای لینک ها یا تغییرات بعدی آنها به عهده نخواهد داشت.
چنانچه اطلاعات ناقص از سوی کاربر ارائه گردد؛ مدیریت بر اساس صلاحدید خود اقدام به اصلاح و یا حذف اطلاعات ارائه شده می نماید.
بخش پنجم حق تالیف copyright و بازنشر
مطالب تاسیسات آنلاین: در صورتی که می خواهید از مباحثی که در این سایت قرار گرفته اند در جایی دیگر و یا در سایت خود استفاده کنید ذکر نام کامل سایت، نام نویسنده و آدرس مطلب الزامیست. در صورت بروز هر گونه تخلف، پیگرد قانونی خواهد داشت.
سایر مطالب: در صورتیکه مطلبی در سایت تاسیسات آنلاین قرار می دهید که مالک ( نویسنده ، مترجم ، توسعه گر و ... ) آن مطلب ( مقاله ، خبر ، گزارش ، اجزاء نرم افزاری ، عکس و ... ) ، قاعده ی خاصی برای انتشار تمام یا بخشی از محصولاتش مشخص نکرده است ، ذکر نام ( به شکلی که قابل درک و پیگیری باشد ) یا لینکی که مخاطبین را به صفحات وب وی راهنمائی کند الزامی است .
بخش ششم - شکایات
کاربران می توانند با ارسال پیام خصوصی به پست الکترونیکی تاسیسات آنلاین، شکایات خود را نسبت به انتشار مطالب غیر مرتبط و یا مطالب غیر تخصصی  به مدیران و یا هماهنگ کننده های وب سایت اعلام کنند.
مدیران و هماهنگ کننده های وب سایت موظف هستند در مدت حداکثر ده روز کاری شکایت وارده را بررسی و در صورت صحیح بودن آن، با اعمال تغییرات لازم، نسبت به نشر مطلب اقدام نمایند.
در صورتی که مدیریت وب سایت، شکایت وارده را صحیح نداند، با ارسال توضیح مختصری به نویسنده، شکایت را مختومه اعلام خواهد کرد
در صورتی که مدیریت وب سایت شکایت وارده را صحیح بداند، با ارسال اخطار به شخص خاطی، دسترسی او  را  به  صورت موقت و یا دائمی قطع خواهد کرد.
بخش هفتم - حفظ حریم شخصی
تاسیسات آنلاین می‌تواند از ایمیل ثبت‌نام کنندگان برای ارسال خبرنامه‌های خود استفاده کند. با این حال سایت تاسیسات آنلاین متعهد می‌شود که از اطلاعات ثبت شده‌ی کاربران در موردی به جز موارد مرتبط با این سایت و سایت‌های وابسته به آن استفاده ننماید.
تاسیسات آنلاین اطلاعات کاربران خود را در اختیار هیچ فرد یا گروهی قرار نمی دهد مگر در صورتی که کاربر چنین اجازه ای را داده باشد یا حکم قضایی برای اینکار ابلاغ شده باشد.
بخش هشتم - اختیارات ما
ما، گردانندگان تاسیسات آنلاین، ضمن احترام به حقوق کاربران گرامی، حق خود را محفوظ می دانیم که :
- در مواقع لزوم پستهای خلاف قوانین را حذف نموده و یا دسترسی کاربر خاطی را به سایت مسدود نماییم.
- در صورت مشاهده‌ی Spam ، برخورد نموده و اقدام به مسدود یا حذف کردن ِ حساب ِ اسپمر نماییم.
- در جهت حمایت از قانون کپی رایت، پس از بررسی شکایات و ادعاها، ارسالهای غیر قانونی را حذف نماییم.
- در صورت لزوم اطلاعات کاربری شخص، اعم از IP و مشخصات شخصی وی را به دایره‌ی جرائم رایانه‌ای تسلیم نماییم.
- دسترسى به این پایگاه و مفاد و شرایط ذکر شده را در هر زمان تغییر داده یا به روز نماییم و بازدید کننده نیز متعهد و موافق مى باشد تا خود را با این تغییرات منطبق نماید.
- در مواقع لزوم قوانین خود را تغییر دهیم ؛ بنابراین، لازم است که کاربران و بازدید کنندگان به طور منظم به صفحه‌ی قوانین پایگاه رجوع نمایند تا از آخرین مفاد و شرایط استفاده از این سایت مطلع گردند.