صنعتی کوشش

 

با رشد جمعیت جهان و افزایش دانش بشر در زمینه علوم و فن آوری ، صنعت شکل امروزی را به خود گرفت . کارخانجات ، کارگاههای صنعتی ، ماشین آلات پیشرفته و روشهای جدید در خدمت بشر قرار گرفتند تا بتوانند خواسته های انسانها را بر آورده کنند . روشهای نوین و ابزار آلات پیشرفته در بخشهای مختلف وارد گشت . در بخش صنعت آب و تأسیسات وساختمان و در بخشهای کشاورزی نیز این روشها وابزارآلات وارد شدند . این روند رشد در صنایع مختلف ، در ایران نیز ظهور پیدا کرد . با توجه به وضعیت جغرافیایی در ایران و نوع فرهنگ ، پیدا کردن منابع آب و درست استفاده کردن از این ماده حیاتی در بخش کشاورزی و آبرسانی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است . استفاده از روشهای بهینه شده و ابزار مناسب ، گامی در جهت دست یافتن به این هدف بوده است .
در راستای این هدف ، آقای موسی قمی زاده شرکتی را در سال ۱۳۲۳  هجری شمسی تأسیس نمودند تا وسایل و  ابزار آلات مورد نیاز برای تأمین آب برای بخش کشاورزی را فراهم آورند . تمرکز عمدة این فعالیت در بخش واردات موتور پمپ از شرکتهای معتبر خارجی استوار بود . در سالهای دهه ۴۰ که شهرک سازی و آپارتمان سازی وارد مرحله تازه تری شده بود و شهرها شکل جدیدی از معماری را تجربه می نمودند ، نیاز به سیستم های تأمین فشار ، بیشتر احساس می گردید . به همین دلیل شرکت صنعتی کوشش در سال ۱۳۴۳ هجری شمسی توسط آقایان موسی ، عیسی و هاشم قمی زاده و خانم اکرم عطری تأسیس گردید تا بتواند هرچه بیشتر از گذشته در زمینه صنعت آب و آبرسانی شهری و همچنین  سیستمهای تأمین فشار خدمت نماید . این شرکت اولین گام را در واردات گسترده لوازم آبرسانی و تأسیسات و کشاورزی ، نظیر انواع پمپها ، در همان سالها برداشت . در آن زمان دو کارخانه بزرگ پمپ سازی در آلمان بنام KSB  و LOEWE فعالیت داشتند . شرکت صنعتی کوشش نمایندگی پمپهای لووه آلمان را دریافت نمود و با وارد کردن پمپهای زمینی ، عمودی ، پیستونی و سیرکولاتور خطی بخشی از نیاز داخل جواب داده شد . در آن سالها در سیستمهای بوستر پمپ  از پمپهای عمودی یا افقی و مخازن گالوانیزه استفاده می کردند . در آن زمان از مخازن تحت فشار دیافراگمی در بوستر پمپ استفاده نمی شد . به همین دلیل از مخازن گالوانیزه و کمپرسور برای ایجاد فشار و تزریق هوا به داخل مخزن استفاده می کردند . برای نمایش میزان فشار و مقدار آب و هوای داخل مخزن از آب نما استفاده می شد . همچنین سیستم روشن و خاموش شدن پمپها از طریق پرشر سوئیچ کنترل می شد . کنترل سیستم از طریق پرشر سوئیچ ، سیستم بسیار ابتدایی برای کنترل پمپها می باشد و دارای مشکلات زیادی است . همچنین این نوع سیستم بوستر پمپ خالی از اشکال نبود . شرکت گینارد فرانسه جزو اولین شرکتهایی در دنیا بود که بوستر پمپ را از طریقPLC  کنترل می کرد و سیستمهای بوستر پمپ ساخت گینارد دارای مزیتهای بیشتری نسبت به سایر انواع بوستر پمپها داشت . به همین دلیل این شرکت دست به اقدام بزرگی زد و همکاری گسترده ای را با شرکت گینارد فرانسه آغاز کرد . با آمدن مهندسین و تکنسینهای فرانسوی به سرپرستی آقای جان سوزینی به ایران ، ارتباط شرکت صنعتی کوشش با شرکت گینارد به بالاترین سطح خود رسید . نتیجه این روابط ، انتقال تکنولوژی بوسترسازی از فرانسه به ایران گشت . شرکت صنعتی کوشش این افتخار را دارد که بنیانگذار سیستمهای بوستر پمپ در ایران می باشد .
تولید بوستر پمپهای آبرسانی ، آتش نشانی و آبیاری توسط مهندسین و تکنسینهای ایرانی نقطه عطفی در فعالیت این شرکت محسوب می گردد . این شرکت در سالهای اخیر دست به ابتکار جدیدی زده است . تولید پمپهای عمودی و پمپهای افقی کوپله مستقیم طرحی جدید در ایران محسوب می شود که می تواند نیاز اکثر جامعه ایران را پاسخگو باشد . محاسن زیاد این پمپها بر همه آشکار است و در کشورهای پیشرفته از این نوع پمپها استفاده می کنند . یکی از اهداف شرکت صنعتی کوشش ، تولید و ساخت محصولاتی با کیفیت مطلوب می باشد . لذا سعی در بکار بردن تکنولوژی روز در محصولات خود دارد و در هر شرایطی از روابط و تجربیات بین المللی استفاده می نماید . پویایی یکی از رموز موفقیت این شرکت می باشد و امیدواریم که بتوانیم در جهت اهداف خود و تأمین نیاز جامعه ایران گامی برداریم و هرچه بیشتر در خدمت صنعت کشور باشیم .
شرکت صنعتی کوشش در طی این چهل سال با شرکتهای زیر همکاری داشته است :
LOEWE, ALBIN, VEMA, UTILE, IDEAL, GUINARD, ABS, LEE – HOWL, ESPA, HPC, DAB,  ESCOPOWER, SUPER ACE, GOULDS, SONCINI, WINDSOR, ELBI, IBAIONDO, WELLMATE
 
شرکت صنعتی کوشش نامی آشنا برای مهندسین و افراد متخصص در امور تأسیسات می باشد و یکی از افتخارات بزرگ این شرکت این مطلب می باشد که در بسیاری از پروژه های بزرگ و کوچک با شرکتهای تأسیساتی و ساختمانی همکاری نموده است . امیدواریم شاهد همکاری هرچه بیشتر همکاران عزیز با این شرکت باشیم و توفیق خدمت روز افزون به وطن عزیزمان ایران را داشته باشیم .

 

نوع : 
مسؤولیت محدود
حوزه فعالیت: 
آدرس دفتر: 
تهران - خیابان مطهری - بعد از ۴ راه مفتح - نرسیده به سلیمان خاطر- پلاک ۱۵۸- ساختمان کوشش
تلفن: 
۰۲۱-۸۸۳۰۷۸۶۴
۰۲۱-۸۸۳۰۷۸۶۳
۰۲۱-۸۸۳۰۹۴۱۱,۰۲۱-۸۸۳۰۷۸۶۳
آدرس کارخانه: 
شهرک صنعتی عباس آباد -کوشاوران ۱۳- کوی ۱۸ - پلاک ۱۹۳۵
آدرس سایت: 
www.koushesh-ind.com
آدرس ایمیل: 
koushesh@koushesh-ind.com
فکس دفتر: 
۰۲۱-۸۸۳۰۵۳۷۹
مدیر عامل: 
آقای قمی زاده
استان و شهر: 

 

 

برای ویرایش اطلاعات این شرکت/فروشگاه تاسیساتی لطفا اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. پس از عضویت در سایت تاسیسات آنلاین، از منوی کاربران افزودن محتوا و سپس افزودن شرکت را انتخاب کنید.
  2. مشخصات را وارد کنید و دکمه ذخیره را فشار دهید.
  3. از قسمت تماس با ما نام شرکت را اطلاع دهید.
  4. پس از بررسی صحت اطلاعات، مشخصات جدید جایگزین خواهد شد.
  5. پس از جایگزینی می توانید با ورود به سایت در هر زمان اطلاعات را تصحیح نمایید.
  6. امکانات متنوعی در ناحیه کاربری دردسترس شما خواهد بود.